Bell a Giro ještě bezpečnější díky MIPS

10. září 2014

Na veletrhu Eurobike značky Bell a Giro představily nové modely přileb vybavené ochranným systém známým pod zkratkou MIPS – Multidirectional Impact Protection System. Vše o technologii MIPS najdete na www.mipsprilby.cz.

Jedná se o řešení ochrany hlavy, které se snaží pohltit síly přicházející z různých směrů. Zatímco u běžné přilby jsou výstelky usazeny napevno v pěnové výplni, u přileb s technologií MIPS drží na samostatné skořepině, která je se zbytkem helmy spojena elastomerovými spojníky. Díky nim se může tato skořepina vůči tělu samotné helmy pohybovat v řádech celých milimetrů. A právě toto řešení by mělo pomoci v kritickém okamžiku ještě lépe odvést a rozptýlit síly směřující k naší lebce, a tak snížit dopady samotného nárazu.

Podrobněji je princip systému MIPS vysvětlen v článku na www.bikeandride.cz. Poměrně jasnou představu si můžete udělat také prostřednictvím dvou videí, které najdete níže.

Technologie MIPS bude v příštím roce dostupná na přilbách Bell Super 2, Bell Super 2R, Bell Stoker, Giro Feature a Giro Savant, a to vždy za příplatek 500 Kč oproti standardní přilbě.

Vše o technologii MIPS najdete na www.mipsprilby.cz.